Nie sofoques! 10 żywność dla równowagi hormonalnej – diarionuevo.com

Nie sofoques! 10 żywność dla równowagi hormonalnej

Na zmiany hormonalne menopauzy organizm reaguje pewnymi objawami, które mogą być irytujące. Te wytyczne i pokarmy pomogą Ci cieszyć się tym etapem bez kompleksów.

Resultado de imagen de alimentos menopausia

Menopauza jest procesem fizjologicznym w życiu kobiety. W wieku 45-55 lat produkcja estrogenów w jajnikach naturalnie spada. Może to powodować mniej lub bardziej irytujące objawy, takie jak przebłyski gorąca, bezsenność, rozdrażnienie lub suchość, którym można zapobiec i leczyć holistycznie.

Fitoestrogeny, estrogenopodobne polifenole, pomagają zmniejszyć objawy. Sš w lnie, roślinach strączkowych, sezamie i kuzu.
 

Jedz zdrowe tłuszcze, takie jak awokado, orzechy, nasiona… Sacian i są świetnymi regulatorami układu hormonalnego. Ponadto dbają o układ trawienny i zachęcają do produkcji korzystnych substancji.

Dwa hormony, testosteron i serotonina, sš niezbędne. Pierwszy pomaga zachować jakość mięśni i kości, a drugi sprawi, że poczujesz się lepiej, dobrze się wyspać i nie doświadczysz uderzeń gorąca w okresie menopauzy. Aby poprawić swój poziom, wykonuj ćwiczenia siłowe z ciężarkami i rozpieszczaj swoją mikroflorę jelitową: większość serotoniny jest produkowana w układzie pokarmowym.